понеділок-п'ятниця:9-19
субота:10-15,неділя:вихідний

Верба вавілонська сорт Tortuosa (Salix babylonica Tortuosa) 300-350 см.

л.д. 300-350
Висота

Популярний сорт верби для ландшафтного дизайну. Листопадне дерево, до 6м заввишки або кущ з конічною, пізніше пірамідальною кроною. Виділяється дуже ефектною і декоративною формою гілок - закручених по спіралі, оливково-жовтого кольору, згодом - сіро-коричневого та фісташкового. Стовбур теж злегка звивистий з лускатою коричневою корою.

Листя вузьке, ланцетоподібне, 5-10 см завдовжки, зелені, з зворотнього боку - білуваті, закручені в спіраль. Навесні з'являються сіро-білі сережки.

Переносить і напівтінь, але краще висаджувати на сонці, у захищених від вітру місцях. Підходить для висадки в якості солітера, для озеленення в містах.

Синоніми: Salix matsudana Tortuosa, Іва Матсуда Tortuosa, Іва Матсуда Тортуоза.

Форма: Верба Тортуоза - швидкоростуче невелике листопадне дерево або чагарник з спірально-закрученими і звивистими пагонами.

Висота / діаметр: досягає у висоту 4-8 м і близько 7 м в діаметрі. Форму рослини можна коригувати в процесі росту (верба добре реагує на обрізку).

Гілки: спірально закручені, оливково-зелені або жовтуваті, пізніше червонувато-коричневі. Кора Сіро-коричневого кольору

Листя: розташоване почергово вузьке ланцетне, 5-10 см завдовжки, зелене, знизу блакитне або білувате.

Цвітіння: сіро-білі сережки 1,5-2,5 см довжиною, цвіте в березні-квітні.

Коренева система: густо розгалужена.

Ставлення до світла / інсоляція: верба - невибаглива рослина, але для її буйного розвитку необхідно багато води і світла.

Вид грунту / грунту: виносить всі садові нормальні грунти, віддає перевагу свіжим, помірно вологим, піщано-глинистим грунтам, від слабо кислих до злегка лужних, на легких ґрунтах раніше починає скидати листя, слід уникати високого вмісту вапна.

Посадка / догляд: саджанці верби звивистої Тортуоза краще купити вирощені в Україні з великим комом в мішковині, так рослина після посадки гарантовано приживається. Всі рослини, придбані в розпліднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа. Верба Тортуоза вимагає мінімальної обрізки. Видаліть всі зламані, хворі або непотрібні гілки в кінці осені або взимку. Також потрібно регулярне видалення газонної трави з пристовбурного кола, мульчування товщиною не менше 7 см. Підгодовують гранульованим комплексним добривом тривалої дії ранньою весною. Удобрюємо як зазвичай, збалансованими NPK + Me навесні - азотними, влітку - фосфорні, серпень - вересень - калійні. Не забуваємо про поліпшення структури грунту органікою (гумусом, компостом), і регулярну позакореневу обробку мінеральними і органічними добривами з прилипачем.

Шкідники і хвороби: Верба Тортуоза стійка до шкідників і хвороб. Необроблена рослина може уражатися борошнистою росою, зеленою листовійкою, некрозом гілок і стовбурів. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи і засоби захисту рослин. Щоб захистити дерево від шкідника, навесні проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік). У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився на найнебезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30 см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого пролітаючого жука, НЕГАЙНО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону . Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара (діюча речовина - 240 г / л тіаметоксаму; 250 г / кг тіаметоксаму). Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів.

Застосування: «Без верби і калини немає Украіни» - говорить прислів'я. З давніх-давен популярна рослина на території Ураїни. Верба Тортуоза - ефектне дерево, яке легко вирощувати і підходить для будь-якого саду. Чудово підходить для озеленення парків і садів в одиночних і групових посадках, біля водойм, як солітер, відмінно сприймається в зоні відпочинку. Завдяки декоративній формі гілок і пагонів, цей сорт широко використовується в якості бонсая і в квіткових композиціях. Іва Tortuosa - мрія флористів. Яскраве червонувато-коричневе забарвлення пагонів особливо помітна, коли дерево знаходиться в стані спокою в зимовий період.

Переваги: верба вавілонська звивиста Тортуоза - чудове декоративне дерево. Покращує грунт і атмосферу, служить для зміцнення берегів, набережних, ерозійних ярів і обривів. Декоративні сережки будуть радувати Вас ранньою весною ще до появи листя.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) та Крим (6a-7b). 

Facebook comments