понеділок-п'ятниця:9-19
субота:10-15,неділя:вихідний

Туя західна сорт Brabant (Thuja occidentalis Brabant) 100-120 см.,d~50

100-120,d~50
Висота
Діаметр

Туя Брабант Thuja occidentalis Brabant - безумовно найпопулярніша в Західній Європі серед туй західних, що використовуються для посадки живоплоту. Брабант краще всіх туй переносить стрижку. У молодому віці без стрижки Brabant пухкий. У цей момент дуже важливо не «запустити» рослину і визначитися, якої висоти і ширини живопліт Вам потрібен. Якщо Ви заощадили при посадці огорожі й посадили саджанці з кроком більше 90 см, то вам нічого не залишається окрім як вистригати вузьку шпалеру (щільну, але не широку). Навіть якщо ви плануєте живопліт вище 4 м, стригти його верхівку (горизонтально) необхідно для збільшення щільності крони. Вертикальна стрижка зробить ваш паркан подібним щільній зеленій стіні.

Туя Брабант, відома також як Західне Дерево Життя - чудове, швидкоростуче багатостовбурне хвойне дерево. Володіє дуже цінним ефірними маслами  вилученими з свіжого листя, гілок і кори, яке використовуються в медицині та парфумерії. Це найневибагливіший сорт західної туї з дуже приємним вишуканим ароматом може стати великою вертикаллю, що прикрашає Ваш сад, або послужить дуже надійним елементом вічнозеленої огорожі. Завдяки своїй швидкозростаючій щільній кроні і здатності утворювати шикарну замкнуту огорожу яскраво-зеленого кольору, допомагає зменшити шум і захищає від забруднення повітря. Дерево може досягати віку до 800 років.

Габітус: конічний.  Форма: Вічнозелене дерево з конусоподібною кроною і прямим стовбуром, горизонтально і дугоподібно розташованими, дуже густо розгалуженими гілками, росте швидше, ніж дикий вигляд. Розмір: 15 - 20 м заввишки і 3 - 4 м завширшки річний приріст у висоту близько 30 см, завширшки 10.  Хвоя: луската, зелена, зберігає забарвлення взимку. Цвіте у квітні - травні.  Шишки коричневі, довгасто-яйцевидні, 0,8 - 1,2 см довжини Кора: червонувата або сірувато-коричнева, відшаровується.  Вимоги: тіньовитривала, до ґрунту невибаглива, переносить як сухість, так і надмірне зволоження ґрунту, але любить свіжі, досить зволожені родючі суглинки. Морозостійка. Добре переносить стрижку.  Саджанці туї західної Брабант краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Посадка - як всі вічнозелені хвойники. Приділіть більше уваги заповнення пустот навколо посадженого кома, часто рослини з контейнера «висять» над субстратом. Після посадки бажане мульчування і регулярна прополка/культивація. У перший рік після посадки більшість рослин любить дощування крони вечорами водою 17-30 градусів. Догляд за туями Брабант простий - щорічне мульчування пристовбурних кіл, уникати задерніння ґрунту бур'янами і газоном. Не допускати пересихання коріння  та ущільнення ґрунту після поливів ґрунту в сонячні спекотні літні дні .  Добриво - NPK навесні - більше азоту, влітку - стандартний набір 20.20.20 (типу недорогий нітроамофоски) або формула 18.11.18. По 2 грами на 1 літр уявного кома з кореневою в 2 - 3 невеликих отвори поблизу рослини 3 раза за сезон розчинними, або 5-7 грам - пролонгованих один раз на сезон. Восени бажано давати збалансований комплекс з підвищеним калієм (осіннє добриво) з весни до осені не забуваємо про мікроелементи і позакореневі обробки. На піщаних київських ґрунтах (Полісся) і півночі київській області рекомендуємо застосовувати органічний гумус каліфорнійського хробака, перепрілий НЕ МЕНШ 2-3 роки гній або компост. Органіка змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.  Розмноження - вегетативне.  Застосування: одиночні посадки, групи, живоплоти.  Зона: 5a.

Facebook comments